Mistrzostwa Małopolski 2018 – medale zawodników Akademii Bokserskiej!

W dniach 17-18 lutego 2018 r. w Gnojniku odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Boksie Olimpijskim.

To pierwsze zawody okręgowe rangi mistrzowskiej z udziałem pięściarzy Akademii.

Zawodnicy Akademii Bokserskiej zdobili w Gnojniku medale we wszystkich kolorach.

Złoto oraz tytuł Mistrza Małopolski trafiły w ręce Kornelii Pawliszyn (kadet, 75 kg), która już w pierwszej rundzie finałowego pojedynku z Emilią Bilską (Tiger Tarnów) zwyciężyła przez RSC.

Tytuł V-ce Mistrza przypadł Konradowi Cora (57 kg), który po bardzo dobrej walce przegrał w finale z Kacprem Ciureja (Tiger Tarnów). Jednocześnie była to pierwsza porażka Kondzia na małopolskich ringach.

Brązowy medal wywalczył Wojtek Wolant (+80 kg), który w walce półfinałowej werdyktem 2:1 uległ Adamowi Misiaszek (Tiger Tarnów).

Kornelia otrzymała również nagrodę dla najlepszej kadetki zawodów!

Trenerzy Łukasz i Igor Krzykała otrzymali statuetki za wkład w rozwój pięściarstwa.

Serdecznie gratulujemy Zawodnikom i Trenerom Akademii Bokserskiej Libiąż!